Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

Ilustrovaná brožúra – využitie občianskej vedy na mapovanie cudzích a inváznych druhov

Klient
UK Centre for Ecology & Hydrology
Kategória
grafický dizajn
Značky
občianska veda, ilustrácia, invázne druhy

V spolupráci s našim novým klientom UK Centre for Ecology & Hydrology a výskumnou skupinou AlienCSI sme realizovali praktickú, ilustrovanú príručku pre zakladateľov projektov občianskej vedy, so zameraním na cudzie a invázne druhy.

Občianska veda (angl. citizen science) je spôsob vedeckého výskumu, ktorý zapája verejnosť do procesu získavania a zhromažďovania vedeckých dát. V rámci občianskej vedy sa ľudia mimo akademickej obce zapájajú do rôznych vedeckých projektov a prispievajú svojimi pozorovaniami, meraniami alebo inými spôsobmi zhromažďovania dát, ktoré sú následne analyzované a spracované vedcami.

Brožúra obsahuje tipy a návody na vytvorenie projektov od nápadu až po realizáciu a zdieľanie výsledkov. Zahrňuje kľúčové odporúčania týkajúce sa zapojenia cieľovej skupiny, plánovania a návrhu projektu, práce s dátami, vykonávania analýz a hodnotenia výstupov projektu. Dôraz sme kládli na trendy dizajn obohatený o originálne ilustrácie, ktorý čitateľovi dopomáha k pochopeniu problematiky. Prekladať sa bude do 21 jazykov.

Veríme, že vytvorenie novej brožúry pomôže rozšíriť oblasť občianskej vedy, umožní širšej verejnosti zapojiť sa do výskumu a prispeje k lepšiemu poznaniu sveta.

Riešenia
  • UX workshop
  • grafický dizajn
  • tvorba ilustrácií

Veda je najlepší spôsob, ako sa zbaviť predsudkov.

Ernest Rutherford

Bilancia projektu

0
hodín práce pre klienta
0
EUR je orientačná cena za podobný projekt
0
šálok kávy padlo za obeť