Často kladené otázky (FAQ)

Odpovede na najčastejšie otázky, s ktorými sa stretávame pri tvorbe web stránok a grafickom dizajne.

Potrebujem zviditeľniť svoje podnikanie. Pracujete aj počas pandémie koronavírusu?

Pracujeme na plné obrátky! Stabilné online zázemie je v týchto kritických časoch dôležitejšie, ako nikdy predtým, či už ide o firmy alebo menších živnostníkov. Preto sme namiesto paniky posilnili komunikáciu s portfóliom existujúcich klientov, ktorým poskytujeme nadštandardné doplnkové služby a extra poradenstvo grátis pre zvýšenie konkurencieschopnosti ich online projektov v časoch ekonomickej recesie. Na prácu na diaľku sme ako freelanceri zvyknutí a vďaka našim optimalizovaným a vychytaným pracovným procesom sme schopní 95% Vašich projektov úspešne realizovať online, bez potreby osobného stretnutia. Ekonomika nebude na nikoho čakať, kontaktujte nás a posilnite konkurencieschopnosť Vášho podnikania kvalitným online riešením ešte dnes!

Ako dlho bude trvať tvorba mojej novej web stránky?

Časový harmonogram tvorby webstránky je závislý na Vašich požiadavkách. Uvedieme preto niekoľko ukážkových príkladov z praxe:

Ak máte hotové texty, vlastnú vizuálnu identitu (logo, farby, atp..) a predstavu ako by Vaša web stránka mala vyzerať, vieme Vám ju vytvoriť a spustiť do 7 pracovných  dní. Vašu predstavu o vizuále a funkcionalite web stránky však podrobne zanalyzujeme, všetko s Vami prediskutujeme, a v prípade potreby Vám navrhneme optimálnejšie riešenie.

Ak máte vlastnú vizuálnu identitu a predstavu ako by web stránka mala vyzerať, ale nemáte textový obsah, ten Vám po konzultácii a preskúmaní zámeru Vášho  podnikania, konkurencie a cieľovej skupiny vieme vytvoriť avšak tvorba web stránky sa predĺži na zhruba 3 týždne.

Ak nemáte predstavu, ako by vaša web stránka mala vyzerať, vôbec to nevadí. Ešte pred začiatkom procesu tvorby samotnej web stránky, Vám vytvoríme návrh logickej štruktúry webu a tzv. wireframe, “drôtený model” rozloženia prvkov na web stránke, do ktorého môžete aktívne zasahovať a celý dizajn si tak spoločne odkonzultujeme a až po potvrdení na ňom začneme pracovať. Takýto proces môže trvať 4 týždne.

Ak potrebujete pre Vašu web stránku ilustrácie a/alebo iné grafické prvky na mieru v súlade s vašou vizuálnou identitou, celková tvorba sa po dohode s grafikom predĺži o niekoľko týždňov, podľa časovej náročnosti požiadaviek.

Ako vidíte, všetko so všetkým súvisí a týchto hypotetických príkladov by sme mohli uviesť omnoho viac. Podstatné však je, že ku každému projektu pristupujeme individuálne a časový plán tvorby web stránky úzko súvisí s detailnými konzultáciami. Je naším poslaním, aby vaša web stránka spĺňala aktuálne trendy a priniesla vám merateľné výsledky. Prvá konzultácia je zdarma a preto nás neváhajte kontaktovať.

Požadujete platbu vopred?

Na začiatku spolupráce požadujeme tzv. zálohu, ktorá predstavuje sumu od ⅓ po ½ finálnej ceny projektu. Táto záloha nie je vratná, no zo skúseností je bohužiaľ nutná. Zaručí nám však, že nedôjde k zbytočnému plytvaniu času a prostriedkov na oboch stranách. Ešte pred začatím spolupráce Vám dodáme všetky informácie súvisiace s platbou v tzv. zmluve o dielo.

Používate pri tvorbe web stránok šablóny?

Jednou zo zaužívaných metód, ako vytvárať dostupné a zároveň profesionálne web stránky bez toho, aby sme vo veľkej miere zaťažili rozpočet klienta je optimalizácia a automatizácia časti procesov tvorby využívaním vopred pripravených šablón a frameworkov. Každé šablónové riešenie upravujeme a prispôsobujeme na mieru individuálnym požiadavkám Vášho projektu a výsledkom je originálna a profesionálna web stránka za cenu, ktorá je neporovnateľne nižšia ako pri programovaní každého nového projektu od úplného základu. Nami nastavené procesy práce prinášajú profesionálne online riešenia za ceny dostupné pre každého.

Nemám doménu a ani webhosting, môžete mi to zabezpečiť?

Samozrejme. Po preskúmaní zámeru Vašeho projektu, konkurencie a cieľovej skupiny, spoločne s Vami vyberieme ten najvhodnejší názov Vašej domény a webhosting, ktorý plne pokryje potreby Vašej budúcej web stránky. Pri neštandardných požiadavkách na webhosting, Vám vieme ponúknuť priestor na našom dedikovanom serveri, alebo nakonfigurovať VPS (virtuálny privátny server) či dedikovaný server u TOP slovenských providerov.

Mám starú nemodernú web stránku, môžete mi ju inovovať?

Samozrejme, v rámci našich služieb ponúkame aj re-dizajn už existujúcich web stránok.

Nebudem mať čas na správu a starostlivosť o web stránku. Môžem to celé nechať na Vás?

Samozrejme. V rámci našich služieb ponúkame aj dlhodobú správu web stránok, ich pravidelnú aktualizáciu a aplikovanie bezpečnostných aktualizácií. Vy sa môžete bez starostí venovať podnikaniu a my sa Vám postaráme o Váš online priestor.

Cenová ponuka od inej agentúry bola o dosť vyššia. Prečo vy máte také výborné ceny?

Sme freelanceri, čo znamená, že pracujeme prevažne z domu a vďaka tomu sú naše náklady na fungovanie oveľa nižšie. Pri tvorbe web stránok využívame osvedčené frameworky a šablóny, ktoré detailne prispôsobujeme individuálnym potrebám každého projektu. Takto optimalizovaný pracovný proces nám umožňuje udržať dostupné ceny web stránok pre široké spektrum klientov. Ako freelanceri neplatíme za prenájom kancelárií a pod., čo samozrejme tiež zohľadňujeme v cenách za naše služby.

Potrebujem logo, môžete mi ho urobiť?

Určite áno. Zameriavame sa však na tvorbu kompletných vizuálnych identít, čo znamená, že netvoríme iba logá, ale finálny produkt Vám dodáme s kompletným backgroundom v podobe dizajn manuálu.

Čo je to ten dizajn manuál a na čo mi bude?

Dizajn manuál definuje logo, jeho variácie, claim, ochrannú zónu, tvary, farby, firemné písma, firemné farby a podobne. Je to niečo ako súbor pravidiel, ktorý definuje vizuálnu identitu Vašej značky v očiach Vašich zákazníkov. Každý ďalší výstup súvisiaci s Vami, či už ide o vizitku, reklamný banner a pod., by sa mal držať pravidiel definovaných práve v dizajn manuále. Prostredníctvom Vašej vizuálnej identity si budujete vzťah s Vašim klientom, ktorému bude pri pohľade na akýkoľvek prvok súvisiaci s Vašou značkou hneď jasné, že sa jedna o Vás. Je to dokument, ktorý bude od Vás požadovať každé DTP štúdio napr. pri tvorbe a tlači propagačných materiálov Vašej firmy.

pp
Nenašli ste potrebné informácie? Opýtajte sa, sme tu pre Vás!